Copywriting

Tempo rozwoju  Internetu, jak pokazuje raport znanej firmy badawczej Morgan Stanley, jest bardzo szybkie. Zbadano ile czasu potrzebowały takie media jak radio  telewizja, telewizja kablowa i Internet, na pozyskanie 50 milionów użytkowników.  Radio potrzebowało 38 lat, telewizja tradycyjna 13 lat, telewizja kablowa 10 lat, a Internet w ciągu zaledwie pięciu lat zdobył 50 milionów użytkowników.*

Copywriting jest ściśle związany z Internetem. Nowo tworzone witryny są zapełniane treściami, które musiał ktoś napisać. Codziennie powstają nowe blogi z poradami i witryny informacyjne z artykułami branżowymi. Zadanie konstruowania treści na te przestrzenie powierzane jest osobom, które specjalizują się w pisaniu, to copywriterzy (np. copywriter Toruń :)). Internet stale i gwałtownie się rozwija, w związku z tym wciąż pojawiają się zlecenia na nowe teksty.

Copywritng a Internet

Sieć to dziś podstawowe źródło zdobywania i wymiany informacji, coraz trudniej znaleźć jest firmę, która nie miałaby swojej witryny on-line. Nowe technologie otwierają przed przedsiębiorcami kolejne możliwości prezentowania własnej firmy, wciąż wzrasta znaczenie zakupów przez Internet, przybywa  sklepów internetowych. Produktów sprzedawanych on-line nie jesteśmy w stanie dotknąć. Można je oglądać na zdjęciach, do których przyporządkowane są odpowiednio konstruowane opisy, które trzeba wciąż na nowo tworzyć. To owocuje wieloma zleceniami dla copywriterów. Copywriting jest bardzo potrzebny!

Pozwól, bym przygotowała dla Ciebie świetne teksty!

Małgorzata Chyl Copywriter Toruń ?